دستور غذایی مناسب برای افراد دیابتیدیابتی همیشه باید رژیم غذایی را که پزشک برای آنها تنظیم کرده است را رعایت کنند، ولی ما اینجا برخی از مواد غذایی را به شما معرفی می‌کنیم که برای دیابتی‌ها نیز حسن‌های بسیاری دارد. مسلما افرادی که مبتلا به دیابت هستند از رژیم غذایی خاصی پیروی می‌کنند که دستور پزشک است و در راستای کنترل بیماری می‌باشد. اما می‌خواهیم در مقابل لیست نباید‌ها یا غذاهای تحریمی، مواردی را پیشنهاد دهیم که از اتفاق برای بیماران دیابتی بسیار مفید نیز می‌باشد....

 

آجیل (میوه‌های مغزدار):

این دسته از مواد سرشار از فیبر و چربی هایی هستند که منجربه کاهش کلسترول LDL و ا فزایش HDL می‌شوند. این دسته از خوراک‌ها توازن بهتری نیز بین سطح گلوکز و انسولین برقرار می‌کند.

 

غلات سبوس‌دار:

نظیر جو دو سر، جو، برنج قهوه‌ای (بوجاری نشده)، بلغور و سبوس باعث کاهش احتمال ابتلا به دیابت، بیماری قلبی و سکته می‌شود.

 

بروکلی:

سرشار از کروم می‌باشد که سطح قند خون را تنظیم می‌کند و نیاز به دارو و انسولین را برای این امر کاهش می‌دهد. این عنصر مانع از پیشرفت دیابت می‌شود.

 

حبوبات:

سرشار از پروتئین و فیبر و عاری از چربی هستند. گفته می‌شود که این دسته غذایی باعث کاهش فشار خون و کلسترول LDL، می‌شود. همچنین در پیشگیری از سرطان کلون و دیابت موثر است.

 

کشک:

باکتری خوب موجود در کشک پانکراس را پاکسازی می‌کند و باعث تولید موثر انسولین می‌شود.

 

آب:

شاید به نظر بدیهی بیاید ولی اغلب افراد به اندازه کافی اب نمی‌نوشند. ٦٠ درصد بدن از آب تشکیل شده و قند خون بالا منجر به کم آبی می‌شود.

0 نظر

هیچ نظری وجود ندارد. اولین نفر برای نظر دهی به این مقاله باشید!

ارسال یك نظر


هجی كردن هجی كردن

مطالب مختص اعضاء

کتب و جزوات آموزشی

پربیننده ترین ها

تبلیغات

پارس میزبان

ادگاه

اخبار!

سخن روز

New Page 2
.

موزیک سایت

New Page 2

دانلود موزیک درحال پخش

تقویم

تبلیغات ادگاه

رأی گیری

سایت ما را چگونه ارزیابی میکنید؟

نتایج

تبادل

RSS 0.91
RSS 1.0
RSS 2.0
ATOM 0.3
OPML
New Page 1